albo się nie uda...
Blog > Komentarze do wpisu

odwyk

To już prawie dwa miesiące na fejsbukowym odwyku. Czasem chce mi się wrócić. Ale rzadko i tylko przez chwilę.

Czego mi brakuje? Przegapiam. Przegapiłam 3 ostatnie notki Jolki i 5 notek u Lumpiatej. Nie mam nawyku wpisywać tych blogów z palca (przepraszam). Zawsze szłam z fejsa, prowadzona linkiem za rączkę. Nawykowo chodzę tylko do Waterloo, żeby odkryć, cbdo, że ona przecież też głównie na fejsie. Myślę też, że czasem ktoś coś ciekawego do poczytania wrzuca. A ja nie poczytam. Ale od kilku miesięcy i tak niewiele czytam, więc w sumie, niewielka strata.

Czego mi brakuje? Czatów. A smsy nie zawsze i nie z każdym potrafią być zastępcze. Bo mają swoją, odrębną charakterystykę i jakoś nie umiemy (nie chcemy?) jej nagiąć, zmienić, uelastycznić.

I nie mam gdzie się podziać z jakimś muzycznym momentem. Jak L.Stadt "halo". Warto, można.

ALE

Jestem trochę spokojniejsza. Trochę mniej histeryczna. I powoli, powolutku, nabieram potrzebnego dystansu.

Prawdopodobnie to jeszcze potrwa.

wtorek, 22 sierpnia 2017, martuuha

Polecane wpisy

  • Trójmiasto

    Parę dni nad morzem. Cudnie, ale tak krótko. No i nie był to leniwy odpoczynek. Intensywny czas z rodzinką. Dużo łażenia, z wózkiem. Wróciłam ze zmęczonymi noga

  • 33

    W prezencie dla siebie samej postanowiłam kupić sobie pierścionek. Taki, który zachwyca mnie od wielu lat. Długo miałam go z ulubionych, żeby na pewno nie zgubi

  • koniec

    Kocyk, piżama, szlafrok, ciepłe skarpety. Szklanka cydru. Chipsy - nawet otworzyłam, ale jakoś nie mam ochoty. Miał być netflix, a jest m jak miłość, guilty ple

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Jusia, *.smrw.lodz.pl
2017/08/23 20:42:32
Wszystkie za Tobą tęsknimy Marta
-
Gość: Dianik, 90.254.43.*
2017/08/23 23:47:54
Zastanawiałam się, gdzie zniknęłaś. Teraz rozumiem i wspieram. I zazdroszczę, że możesz :) Niepojęte, jak bardzo fejs zawładnął naszym życiem. Kto wie, czy mamorki nie znikną z fb... dzieje się :)
Trzymaj się i odwykuj się, na zdrowie i ku lepszemu.
-
2017/08/25 08:26:27
a ja się właśnie niedawno zastanawiałam gdzie jesteś...
też mam chęć wywalić FB w kosmos, ale ten messenger...To chyba najtańsza forma komunikacji ...Oczywiście nie licząc osobistej. ja bym jeszcze te smsy przeżyła, bo nie lubię i rzadko piszę na telefonie, ale większość moich znajomych nie wyłączając córki pewnie by miała problem. Więc po prostu ograniczam samego FB do minimum
Ale wiesz co?
Nie wracaj. Lepiej pisz tutaj. I tu się wyżywaj muzycznie
-
2017/08/25 20:45:16
Takajedna - z bliższymi komunikuję się whatsuppem. Jeśli tylko to trzyma Cię na fejsie - spróbuj. Zaskakująco dużo osób już z tego korzysta.

Diana - na zdrowie to bardzo zasadne życzenia, dziękuję :)

Jusia - jakoś dajecie radę z pewnością.
-
Gość: pacia, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
2017/09/07 21:26:47
miałam trzy znajome osoby na fejzbuku , mam tylko dwie :( zastanawiałam się dokąd sobie poszłaś. czasem trzeba się odciąć.
-
2017/09/09 16:27:23
Wpisy z blogów można śledzić przez RSS. Nie potrzeba do tego fejsa:) Większość blogów ma kanał rss, starczy do adresu dodać /rss. Albo /feed. I wrzucić tego linka w czytnik - np. feedly.com. Korzystam od pewnego czasu i bardzo sobie chwalę. Pozwala nieco ograniczyć fejsbuka:)
-
2017/09/12 21:26:52
No, widzisz. A tu taki ukłon, żeby Ci ułatwić.
-
2017/09/14 18:49:23
@Ladybu - feedly - używam. Korzystam z RSS-ów jeszcze z czasów, kiedy istniał góglowski czytnik rss (RIP). Więc feedly - do wczoraj nawet z wielkim powodzeniem. Wczoraj ktoś coś lepszył i dupa. Nie ma czytnika.

@Moje_Waterloo -pokłony za ten ukłon.