albo się nie uda...
Blog > Komentarze do wpisu

taki świat, że się nie chce na nim żyć

Młody nie ma tej cierpliwości, której nabiera się z doświadczeniem. Nie ma zrozumienia, że i tak zmierzamy ku jednemu. Młodym zawsze się wydaje, że zbudują nowy, lepszy świat. Wszystkim młodym. Nowym młodym, starym młodym. A i tak wszyscy zostawiają po sobie taki świat, że nie chce się na nim żyć. Według mnie im szybciej z młodości się wyrasta, tym lepiej dla świata.

Wolność to tylko słowo, jak wiele takich słów. Nie znaczą, co chciałyby znaczyć, bo to niemożliwie. Za wysoko mierzą i dosięgły złudzeń.

Inna sprawa, że jeśli chodzi o słowa, między mężczyzną, a kobietą, coś się stało, nie sądzi pan? Jeden mi tu kiedyś powiedział, że są niepotrzebne i wymierają. Wiadomo, co mężczyzna, wiadomo, co kobieta, po co jeszcze słowa. Prawdziwe, nieprawdziwe, mądre, niemądre, zręczne, niezręczne, wszystkie bez wyjątku i tak do tego samego prowadzą. Więc po co?

Czytam: Traktat o łuskaniu fasoli - W. Myśliwski.

Jak to: po co? Po to, żeby cokolwiek. Żeby gdziekolwiek zaprowadziły. Żeby mądrze, żeby niemądrze, żeby zręcznie i niezręcznie. Żeby prawdziwie i nieprawdziwie. Żeby kobieta i żeby mężczyzna. Żeby cokolwiek. Żeby się chciało żyć. Bez słów? Bez słów nie ma niczego, niczego nie będzie. Mnie nie będzie i Ciebie też. A już na pewno: nas.

niedziela, 02 marca 2014, martuuha

Polecane wpisy

  • Chcecie suspens? Oto suspens!

    Prawdziwy suspens jest wtedy, gdy idziesz do szefa z myślą, że rozmawiać będziecie o kolejach wdrażanego właśnie projektu, a zastajesz przy jego stole milczącą

  • stłukło się

    Znów przez jakiś czas będę mieć lęki odnośnie aut widzianych we wstecznym lusterku. Znów przez jakiś czas bardziej będę zważać, by jeździć wyspaną. Znów przez j

  • potrzebuję

    Urlopu. I wiosny. NATYCHMIAST!

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: anet, *.dynamic.chello.pl
2014/03/03 19:26:06
żeby Żaby mogły pisać.
-
2014/03/03 20:32:26
Takie wypowiedzi powtarzają się regularnie co pokolenie. Czyli codziennie.
Nihil novi, jak mawiali starożytni.
Podobno.
-
2014/03/03 22:51:13
@Aneta - w obliczy powyższego, w obliczu mojego nieustannego głodu słów moje ostatnie zakochanie wydaje się tym bardziej nieprawdopodobne, nie sądzisz?

@Waterloo - ja mam poczucie, że nawet o tym on pisze. Starożytnie. Nad młodą żytnią.